İzlemeniz Gereken 10 Tiyatro Oyunu - Etkinlik Gezgini
ana sayfa İzlemeniz Gereken 10 Tiyatro Oyunu

İzlemeniz Gereken 10 Tiyatro Oyunu

İzlemeniz Gereken 10 Tiyatro Oyunu


Ağaçlar Ayakta Ölür 

Nevra Serezli ve Nuri Gökaşan'ın oynadığı ve 9 adet farklı ödüle sahip, sahnelendiği günden beri kapalı gişe oynanan Ağaçlar Ayakta Ölür oyunu İspanyol yazar, şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedisi. İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Bu oyunda yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksiniö olduğu vurguluanıyor.

İndirimli biletler için tıklayınız.

Ahududu 

Dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (Arsenic and Old Lace) şimdi usta oyuncular Suna Keskin ve Melek Baykal ile tekrardan sahnede.Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Nedim Saban da uzun yıllar sonra sahneye oyunun delisi rolüyle seyirciyle buluşuyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran var!  Oyun iki yaşlı kadının yalnızlığa çare arayışından bahsediyor çok güzeleceğiniz bu oyunda bakalım buldukları çareyi beğenecek misiniz?

İndirimli biletler için tıklayınız.

Harem Kabare 

Usta sanatçı Okan Bayülgen'in yazıp yönetip oynadığı Harem Kabare oyunu bir çok başarılı oyuncusuyla sahnede. 
'Bu kadınlar siz, arkadaşlarınız, geçmişteki ya da gelecekteki haliniz gibi. 
Fena halde tanıdık, korkunç, şuh, dramatik ve komik.
Bu adamı tepelesinler mi, sevsinler mi, öldürsünler mi?'
Hep beraber karar vereceğiz."

Hoşgeldin Boyacı 

Erdal Özyağcılar uzun bir aradan sonra Donald Churchill'in yazdığı ve Füsun Günersel'in dilimize çevirdiği "Hoşgeldin Boyacı" ile yeniden sahnede, ayrıca bu sahne de Erdal Özyağcılar'a Berna Laçin ve Gözde Çetiner eşlik ediyor. Walter, hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlamıştır. Bir gün bir evi boyarken birden Marcia ile karşılaşır, üzerine kapı çalınır; gelen kocası tarafından aldatılan Jane'dir.

Ölü'n Bizi Ayırana Dek 

Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu, yıllar sonra konsepti PuCCa’ya, senaryosu  "Bir Kadın Bir Erkek" dizisi senaristlerinden Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan’a ait olan tiyatro oyununda buluşuyor. Cansu ve Serdar; evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce, kendilerine düzenlenen bir “kutlama” partisi ardından, sabah uyandıklarında ise birbirlerini sızmış olarak aynı yatakta bulurlar. Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar’ı bekleyen asıl sürpriz salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir. Ne yapacağını bilemeyen çiftimiz bir yandan “Hangimiz katil?” sorusuna yanıt ararken bir yandan da ilişkilerini, evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan olayları yeniden değerlendirecek ve karşılarına çıkacak bambaşka sürprizlerle mücadele etmeye çalışacaktır.

İndirimli biletler için tıklayınız.

Yaşamaya Dair 

Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor.  Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek. Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

İndirimli biletler için tıklayınız.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Nikolay Vasilyeviç Gogol,  içinde bulunduğu dönemin iktidar mücadelelerinin ve siyasal düşüncesinin toplumsal yansımalarını anlattığı eserlerinin en önemlilerinden Bir Delinin Hatıra Defteri ‘nde, tırmanması imkansız toplumsal sınıflar altında ezilen ve çıkış yolunu delirmekte bulan alt kademe memur Poprişçin’in hikayesini anlatıyor.Oyunu ,u yarlayan, oynayan ve yöneten  İlker Karabulut ustalıkla Bir Delinin Hatıra Defteri senaryosunu izleyicilerle buluşturuyor.

İndirimli biletler için tıklayınız.

Şen Makas

Komedisiyle herkesi kahkahaya boğan usta oyuncular Melek Baykal, Bülent Seyran, Jess Molho, Özgür Yetkinoğlu, Müge Kement, Cem Güler yer aldığı oyun Nedim Sabah imzasını taşıyor.  Schwarzkopf ana sponsorluğunda sahnelenen Şen Makas, sosyal medya kullanımının yoğunlaştırıldığı yeni versiyonu ile sahneleniyor. Şen Makas'ta seyirciler, olaya bir kuaför salonunda tanıklık etmektedir. Kuaför salonuna sızan katil ise seyirciler tarafından oy oranına göre belirlenmektedir. Böylece her gece farklı bir oyun sahneleniyor.

İndirimli biletler için tıklayınız.

Piraye

Ödüllü yönetmen ve aktör Murat Çidamlı'nın rejisörlüğünü ve oyunculuğunu üstlendiği Nazım Hikmet'in "Piraye"si, Eylül Kuzgunbay'ın uyarlaması ile tiyatro sahnelerinde olacak. Nazım Hikmet'in yazdığı şiir ve mektuplardan uyarlanan bu oyun,Nazım ve Piraye aşkından geriye kalanları değil; o aşktan geleceğe aktarılanları sahneleyecek.

Suit Düğün Dündü Bugün Bugün 

Bir otelin suit odası, yeni bir hayata adım atmak üzere evlilik törenine hazırlanan genç bir çift, hazırlıkları takip eden yakın dostları, ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirler ile olaylar.Evlenmek için seçtiğiniz kişi “doğru insan” değilse ne olur? Peki ya "doğru insan" tam düğünden önce karşınıza çıkarsa? İşte bu sorular kahramanlarımızı içinden çıkılmaz gibi görünen sorunların, eğlenceli bir dolantının ortasına sürüklüyor,  kahkahalarımızı tutamayacağımız bir dizi komik olay ustaca bir kurguyla sahneye taşınıyor.

İndirimli biletler için tıklayınız.